Wiadomosci Wiadomosci Wiadomosci

Choć tytuł tej zakładki brzmi: Wiadomości, niewiele ich będzie z przestrzeni klasztoru żyjącego przecież w ukryciu klauzury. Poniżej umieściłyśmy odnośnik do katolickich i karmelitańskich wiadomości, nasz kalendarz, a nade wszystko liturgię dnia. Oprócz namiarów na czytania z codziennej Mszy św. znajdziecie też Ewangelię z dnia i codzienne rozważanie. Autorami rozważań jest 200. duchownych z całego świata. Ta treść to główna wiadomość dla nas, zgodnie z centralnym zaleceniem naszej Reguły: „Rozważać w dzień i w nocy Słowo Boże i czuwać na modlitwie”. Niech słowa Ewangelii będą i dla Was główną wiadomością dnia, która syci nasze serca, inspiruje myśli i wyznacza kierunek naszym działaniom.

Zawiadomienie o książce

Nowa książka – Z Jezusem na drodze krzyża

W lipcu 2020 roku w wydawnictwie Nasza Przyszłość ukazała się książka –  Z Jezusem na drodze krzyża (Droga Krzyżowa) z rozważaniami naszej siostry M. Elżbiety. Dowiedzieć się więcej o książce i nabyć ją można przez naszą stronę www., zakładka: Rękodzieło.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Msza święta w Kaplicy Karmelu – nowe zarządzenia

Msza święta w Kaplica Karmelu – nowe zarządzenia

Stosując się do najnowszych zarządzeń związanych z epidemią koronawirusa informujemy, że zostały zniesione ograniczenia ustanawiające ilości osób mogących brać udział w Zgromadzeniu Eucharystycznym, zapraszamy do wspólnego celebrowania Liturgii codziennie o godzinie 8.00.

s. Klara

S. Maria Klara od Miłosierdzia Bożego – odeszła do domu Ojca

Dnia 23 maja br. Zmartwychwstały Pan powołał do siebie swoją oblubienicę s. Marię Klarę od Miłosierdzia Bożego.
Zmarła w wieku 47 lat, otoczona naszą miłością i modlitwą. W Karmelu przeżyła 28 lat.

We wtorek 26 maja od 9:00 do 12:00 można będzie pożegnać Siostrę w kaplicy klasztoru.

O godz. 12:00 zostanie odprawiona Eucharystia :
– w Kaplicy Klasztoru tylko dla najbliższych siostry Klary,
– w Kościele Parafialnym dla pozostałych gości.

O godz. 13:00 odbędzie się pogrzeb na cmentarzu klasztornym.

Polecamy modlitwie zmarłą Siostrę,
karmelitanki bose

Msza św. w Kaplicy Karmelu

Msza święta w Kaplicy Karmelu

Informujemy, że od 20 kwietnia w kaplicy Karmelu podczas Eucharystii (godz. 8.00) może przebywać 7 osób. Przez resztę dnia kaplica jest, jak zwykle, otwarta dla osób, które chcą się zatrzymać na chwilę modlitwy.

Ogarniamy Was szczególną modlitwą w ten trudny czas pandemii i związanymi z nią ograniczeniami, także w przestrzeni kultu religijnego.