Choć tytuł tej zakładki brzmi: Wiadomości, niewiele ich będzie z przestrzeni klasztoru żyjącego przecież w ukryciu klauzury. Poniżej umieściłyśmy odnośnik do katolickich i karmelitańskich wiadomości, nasz kalendarz, a nade wszystko liturgię dnia. Oprócz namiarów na czytania z codziennej Mszy św. znajdziecie też Ewangelię z dnia i codzienne rozważanie. Autorami rozważań jest 200. duchownych z całego świata. Ta treść to główna wiadomość dla nas, zgodnie z centralnym zaleceniem naszej Reguły: „Rozważać w dzień i w nocy Słowo Boże i czuwać na modlitwie”. Niech słowa Ewangelii będą i dla Was główną wiadomością dnia, która syci nasze serca, inspiruje myśli i wyznacza kierunek naszym działaniom.

Msza święta w Kaplicy Karmelu – nowe zarządzenia

Msza święta w Kaplica Karmelu – nowe zarządzenia

Stosując się do najnowszych zarządzeń związanych z epidemią koronawirusa informujemy, że zostały zniesione ograniczenia ustanawiające ilości osób mogących brać udział w Zgromadzeniu Eucharystycznym, zapraszamy do wspólnego celebrowania Liturgii codziennie o godzinie 8.00.

s. Klara

S. Maria Klara od Miłosierdzia Bożego – odeszła do domu Ojca

Dnia 23 maja br. Zmartwychwstały Pan powołał do siebie swoją oblubienicę s. Marię Klarę od Miłosierdzia Bożego.
Zmarła w wieku 47 lat, otoczona naszą miłością i modlitwą. W Karmelu przeżyła 28 lat.

We wtorek 26 maja od 9:00 do 12:00 można będzie pożegnać Siostrę w kaplicy klasztoru.

O godz. 12:00 zostanie odprawiona Eucharystia :
– w Kaplicy Klasztoru tylko dla najbliższych siostry Klary,
– w Kościele Parafialnym dla pozostałych gości.

O godz. 13:00 odbędzie się pogrzeb na cmentarzu klasztornym.

Polecamy modlitwie zmarłą Siostrę,
karmelitanki bose

Msza św. w Kaplicy Karmelu

Msza święta w Kaplicy Karmelu

Informujemy, że od 20 kwietnia w kaplicy Karmelu podczas Eucharystii (godz. 8.00) może przebywać 7 osób. Przez resztę dnia kaplica jest, jak zwykle, otwarta dla osób, które chcą się zatrzymać na chwilę modlitwy.

Ogarniamy Was szczególną modlitwą w ten trudny czas pandemii i związanymi z nią ograniczeniami, także w przestrzeni kultu religijnego.

Kaplica Karmelu a koronawirus

Kaplica Karmelu, a koronawirus

Stosując się do zaleceń Biskupa Ordynariusza naszej diecezji, na najbliższy czas (do odwołania) kaplica klasztorna będzie zamknięta na czas Eucharystii (8.00-9.00) sprawowanej jedynie w gronie sióstr. W ciągu dnia kaplica będzie otwarta, by była możliwość osobistej modlitwy, różańca, koronki, drogi krzyżowej… Niech ten czas ogólnokrajowej kwarantanny nie umniejsza naszej wiary, ale rozpala serca, by z coraz większym i szczerszym oddaniem, w duchu i prawdzie, trwać przy Bogu i potrzebujących bliźnich.

Jeszcze gorliwiej zanosimy do Boga modlitwę o pokój w sercach ludzi, o pokój w kraju i na świecie, o ustanie epidemii, o wzrost wiary w Boga dla wszystkich.