Choć tytuł tej zakładki brzmi: Wiadomości, niewiele ich będzie z przestrzeni klasztoru żyjącego przecież w ukryciu klauzury. Poniżej umieściłyśmy odnośnik do katolickich i karmelitańskich wiadomości, nasz kalendarz, a nade wszystko liturgię dnia. Oprócz namiarów na czytania z codziennej Mszy św. znajdziecie też Ewangelię z dnia i codzienne rozważanie. Autorami rozważań jest 200. duchownych z całego świata. Ta treść to główna wiadomość dla nas, zgodnie z centralnym zaleceniem naszej Reguły: „Rozważać w dzień i w nocy Słowo Boże i czuwać na modlitwie”. Niech słowa Ewangelii będą i dla Was główną wiadomością dnia, która syci nasze serca, inspiruje myśli i wyznacza kierunek naszym działaniom.

Triduum Paschalne

Miłości Chrystusa do nas nie zgasiły i nie zatrzymały żadne przeciwności czy przeszkody, nawet krzyż. Ta miłość ma wciąż otwarte ramiona, by nas przygarnąć, osłonić, wesprzeć i umocnić do ufnego wędrowania po wyboistych drogach życia. Niech w naszych sercach wraz z wierną odpowiedzią na Jego miłość i prowadzenie, wybrzmiewa zwycięskie

Alleluja – Jezus żyje!

Błogosławionych Świąt!

 Zapraszamy do uczestnictwa w Liturgii Triduum Paschalnego:

 

WIELKI CZWARTEK:

18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej

WIELKI PIĄTEK

16.00 Liturgia Wielkiego Piątku

WIELKA SOBOTA

23.00 Wigilia Paschalna

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

11.00 Eucharystia

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

8.00 Eucharystia

oszustwo

UWAGA NA OSZUSTWO!

Niedawno ukazał się w Internecie artykuł reklamujący odmładzający krem, który miałby być robiony przez karmelitanki bose z Bornego Sulinowa pod przewodnictwem nowoprzybyłej kandydatki, która jakoby miała ten pomysł, a jako świecka nie mogła go swobodnie zrealizować.

Kłamstwem jest wstąpienie p. Janiny do naszego klasztoru, kłamstwem jest robienie przez nas odmładzającego (nota bene bardzo drogiego) kremu, kłamstwem jest umieszczanie na wspomnianej stronie zdjęć sióstr z innego zgromadzenia. Kłamstwem i oszustwem jest cała sprawa, która została przez nas przekazana do Prokuratury. Tutaj chcemy przestrzec osoby przed zakupem tego cudownego ponoć, a na pewno fałszywego, produktu.

Siostry karmelitanki bose

ECHA – nowa książka – okiem karmelitanki

 ECHA

– nowa książka okiem karmelitanki –

W zakładce Rękodzieło – sklepik dołączyłyśmy kolejną, świeżo wydaną książkę, do powstającej tam karmelitańskiej biblioteczki.

Tym razem są to krótkie refleksje, echa lektur i echo jakim te lektury odbiły się w sercu naszej siostry – Elżbiety. 50 smakowitych cytatów i dalej idących refleksji, których odniesieniem jest zawsze nasze życie z Boga i w Bogu.

Zapraszamy do lektury: Rękodzieło / książki

Kalendarz 2022

Kalendarz na 2023 rok

W zakładce Rękodzieło umieściłyśmy nasz kalendarz na nowy – 2023 rok.

Poręczny biurkowy kalendarz inspirowany jest ważnym dla nas dziełem: Twierdzą wewnętrzną św. Teresy od Jezusa,

z uwzględnieniem charakterystycznych dla niej metafor i obrazów: twierdza, motyl, ogród.

A na zdjęciach na poszczególne miesiące – oczywiście przyklasztorne motyle i owady 🙂

ZAPRASZAMY!