Wiadomosci Wiadomosci Wiadomosci

Choć tytuł tej zakładki brzmi: Wiadomości, niewiele ich będzie z przestrzeni klasztoru żyjącego przecież w ukryciu klauzury. Poniżej umieściłyśmy odnośnik do katolickich i karmelitańskich wiadomości, nasz kalendarz, a nade wszystko liturgię dnia. Oprócz namiarów na czytania z codziennej Mszy św. znajdziecie też Ewangelię z dnia i codzienne rozważanie. Autorami rozważań jest 200. duchownych z całego świata. Ta treść to główna wiadomość dla nas, zgodnie z centralnym zaleceniem naszej Reguły: „Rozważać w dzień i w nocy Słowo Boże i czuwać na modlitwie”. Niech słowa Ewangelii będą i dla Was główną wiadomością dnia, która syci nasze serca, inspiruje myśli i wyznacza kierunek naszym działaniom.

ŻYCZENIA NA WIELKANOC – 2021 ROK

WIELKANOC – 2021 ROK

„Zmartwychwstałem i zawsze jestem z tobą!” – niech to zapewnienie przeniknie nasze serca wnosząc w nie pewność obecności Zmartwychwstałego Pana, nawet gdy nam trzeba się jeszcze zmagać z trudami „wielkiego piątku” – niezrozumienia, samotności, opuszczenia, zdrady, ogołocenia, cierpienia, czy wręcz śmierci. Te doświadczenia, jakkolwiek dojmujące, naznaczają naszą skończoną codzienność.

Jego obecność natomiast, zwycięska i miłosierna obecność, trwa od teraz na wieki, na zawsze…!

Niech zatem w naszych sercach i z naszych ust rozbrzmiewa radosne, rozsuwające chmury zmartwień – ALLELUJA!

Wszystkim Wam, bliskim i przyjaciołom, życzymy błogosławionych Świąt!

Koronka do św. Józefa

KORONKA DO ŚWIĘTEGO JÓZEFA

W roku św. Józefa zapraszamy do wspólnej Koronki Jemu poświęconej, którą na stronie Czytelni umieściłyśmy w wersji audio. Jak pokazują tematy kolejnych dni, opieka św. Józefa rozciąga się na wszystkie sfery naszego życia. Zatem – módl się razem z nami!

Nowa odsłona zakładki Rękodzieło

Nowa odsłona zakładki Rękodzieło

I znowu krok do przodu w naszej wirtualnej działalności, która, jak widzicie, jest spokojna, bo musi się zgrać z ciszą i rytmem monastycznego życia… Przepracowałyśmy zakładkę Rękodzieło, by była bardziej czytelna, wygodna w obsłudze, no i dołączyłyśmy nowe prace: Zapraszamy!

Przejdź do nowej strony Rękodzieła

Dzień życia konsekrowanego

OFIAROWANIE PAŃSKIE

DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO

2 luty 2021 r.

Ukryte w zaciszu klauzury żyjemy modlitwą – to znaczy w jedności z Jezusem – i w tę modlitwę zanurzamy wszystkie powierzane nam przez Was sprawy, naszych bliskich, przyjaciół i dobroczyńców.

Natomiast drugiego lutego to my zwracamy się do Was z prośbą – prośbą o modlitwę za nas. Dzień ten jest świętem osób konsekrowanych, oddanych Bogu, żyjących dla Niego. To nasze oddanie nie jest jednak całkowite i kryształowe, bo, jak wszyscy, jesteśmy jeszcze w drodze, borykamy się potykając o nasz egoizm, pychę, wewnętrzne zagmatwania. My także potrzebujemy Waszej pomocy, modlitwy – przynajmniej tego dnia – by nasze oddanie Bogu było coraz czystsze, pełniejsze, bez zastrzeżeń i by w konsekwencji owocowało łaską dla świata…

Dziękujemy zatem za wszelką Waszą pomoc, modlitwę, za Wasze wstawiennictwo!