Przyjaźń z Chrystusem rozwija się nie tylko w czasie modlitwy i przez kontemplacyjne z Nim zjednoczenie, ale także przez naśladowanie Go pracującego w Nazarecie własnymi rękami. Tak właśnie chciała św. Teresa: by nasze ręce były zajęte prostą pracą, a umysł i serce wolne, skierowane ku Bogu… W naszej pracowni wykonujemy szaty liturgiczne (haft, szycie), a nadto piszemy ikony, robimy sznurkowe różańce, malowane świece, ręcznie robione kartki… – to wszystko znajdziecie w zakładce: Rękodzieło.

Powyżej wielobarwna mozaika choć niektórych naszych prac artystycznych. Mamy nadzieję, że wykonywane w zaciszu własnej celi czy też na wspólnych rekreacjach, wyrażają ducha naszej codzienności – ciszy, harmonii, piękna nazaretańskiej przestrzeni pełnej obecności Boga.

Te drobne prace trafiają do naszych dobrodziejów, na furtę klasztoru, na coroczny borneński kiermasz, czy też inne małe wyprzedaże.

Często bowiem odwiedzający nas chcą zabrać ze sobą choćby drobiazg wykonany za kratami Karmelu..

Ufamy zatem, że także przez tę formę obecności możemy głosić dobrą nowinę o Bożej obecności i pięknie, o harmonii, prostocie i sile Jego miłości…

Aktualnie do nabycia